zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

IRENA: Podwojenie udziału OZE przyniesie wzrost globalnego PKB nawet o 1,1 proc.

Strona główna > Archiwa wpisów > IRENA: Podwojenie udziału OZE przyniesie wzrost globalnego PKB nawet o 1,1 proc.

Data
Tagi

Podwojenie do 2030 roku udziału odnawialnych źródeł energii w światowym miksie energetycznym ma doprowadzi do wzrostu globalnego PKB o 0,6 proc. do 1,1 proc, czyli od 706 mld do 1,3 bln USD, wynika z raportu “Renewable Energy Benefits: Measuring the Economics” opublikowanego  w połowie stycznia przez International Renewable Energy Agency (IRENA).

Zdaniem analityków z IRENA największe korzyści gospodarcze z rozwoju OZE miałaby osiągnąć Japonia (dodatkowe 2,3 proc.), a także Australia, Brazylia, Niemcy, Meksyk, RPA i Korea Południowa (wszystkie państwa osiągną dodatkowy wzrost powyżej 1 proc. PKB).

Dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii ma według IRENA zwiększyć m.in. liczbę miejsc pracy w sektorze OZE z 9,2 miliona stanowisk (2014 r.) do nawet do 24,4 mln (2030). Dodatkowym skutkiem rozwoju OZE na świecie mają być znaczące zmiany w przepływach finansowych,obejmujące przede wszystkim eksporterów paliw kopalnych.

 

Raport “Renewable Energy Benefits: Measuring the Economics”

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno