zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

KE zaakceptowała niemiecki program wsparcia elektromobilności w transporcie publicznym

Strona główna > Archiwa wpisów > KE zaakceptowała niemiecki program wsparcia elektromobilności w transporcie publicznym

Komisja Europejska zatwierdziła przygotowany przez niemiecki rząd program wsparcia publicznego w wysokości 70 milionów euro na autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania.

Komisja Europejska oceniła, że niemieckie plany wsparcia operatorów transportu publicznego w rozwoju elektromobilności, są zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Ten program jest kolejnym pozytywnym przykładem walki z globalnym ociepleniem – skomentowała Margrethe Vestager, komisarz odpowiedzialna w UE za politykę konkurencji.

Jak podkreśliła program stanowi dla operatorów transportu publicznego zachętę do inwestowania w pojazdy o niskiej lub zerowej emisji,a co za tym idzie zmniejszenia emisji CO2 i poprawy jakości powietrza.

Przygotowany przez niemiecki rząd system wsparcia, którego z budżet wynosi 70 mln euro, ma funkcjonować do końca 2021 r., a środki z tego programu mają służyć dofinansowaniu zakupu autobusów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in-hybrid oraz budowy infrastruktury ładowania elektrycznego wymaganej do obsługi tych autobusów. Co istotne, aby zakwalifikować się do wsparcia, operatorzy transportu publicznego muszą zapewnić, że elektryczne i hybrydowe autobusy będą zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.


Czytaj również:

Polska firma dostarczyła 12 autobusów do Bergamo we Włoszech

Polskie autobusy elektryczne pojadą do Brukseli. Wielkie zamówienie

Pierwsze takie miasto na świecie. Na ulicach tylko elektryczne autobusy

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno