zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

KIC InnoEnergy oferuje wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii

Strona główna > Archiwa wpisów > KIC InnoEnergy oferuje wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii

Data
Tagi

Firmy proponujące innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zrównoważonej energii mogą zgłaszać się do 11 października 2016 r. do konkursu ogłoszonego przez KIC InnoEnergy.

Ogłoszony w czerwcu drugi naboru zgłoszeń na rok 2016 adresowany jest  europejskich firm – start-up’ów oraz małym, średnim i większym przedsiębiorstwom, których innowacyjne projekty w dziedzinie zrównoważonej energii są obecnie na etapie badawczo-rozwojowym.

Kandydatom, których propozycje zostaną przyjęte, KIC InnoEnergy może zapewnić pomoc, inwestując w badania i rozwój, współpracując z zespołami projektowymi w celu przyspieszenia wprowadzenia produktu na rynek oraz udzielając firmom wsparcia technicznego, aby doprowadzić innowacyjny projekt do celu.

Po upływie oficjalnego terminu przyjmowania zgłoszeń 11 października 2016 r., najbardziej obiecujący kandydaci zostaną poproszeni o przedstawienie swoich propozycji dwóm komisjom oceniającym KIC InnoEnergy. Kandydaci, których propozycje zostaną przyjęte, będą podani do wiadomości 19 grudnia 2016 r. i rozpoczną wtedy wspólnie z KIC InnoEnergy działania zmierzające do wprowadzenia swoich innowacji na rynek.

– Konkurs na najbardziej innowacyjne propozycje skupia się na szukaniu i rozwijaniu nowych rozwiązań, które wniosą znaczący wkład w osiągnięcie naszego nadrzędnego celu, jakim jest zapewnienie dostępu do zrównoważonej energii. Przewiduje się, że sprzedaż produktów poprzednich zwycięzców konkursu osiągnie wartość 3 mld -mówi Diego Pavia, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy.

KIC InnoEnergy zainwestował dotychczas 147 mln euro w prawie 80 produktów. Jednym z przykładów takiej inwestycji jest wsparcie dla projektu wprowadzenia na rynek całkowicie automatycznego kotła wsadowego opalanego słomą o mocy od 200 kW do 995 kW polskiej firmy MetalERG.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno