zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Kolejny krok w rozwoju innowacyjnej technologii

Strona główna > Archiwa wpisów > Kolejny krok w rozwoju innowacyjnej technologii

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymała patent na wynalazek pod nazwą „Fotoniczna szyba zespolona”.

Firma ma na swoim koncie już dziewięć przyznanych patentów, natomiast kolejnych osiem wniosków czeka na rozpatrzenie. Jak mówi przedstawiciel spółki – jest to kolejny krok w rozwoju naszej technologii, potwierdzający innowacyjny charakter oferowanych przez nas rozwiązań, a w kolejnych kwartałach bieżącego roku spółka będzie kontynuować projekty Quantum Glass, Ultra PV oraz Idea Lab. Opatentowane rozwiązanie łączy ze sobą trzy funkcje: produkcji energii, oświetleniową (efekt luminescencyjny) oraz grzewczą (wewnętrzna warstwa).

Innowacje niezbędne dla polskiej energetyki

Szyba znajdzie zastosowanie w wyposażeniu okien, świetlików czy ścian fasadowych. Ponadto, może być wykorzystana w produkcji Quantum Glass, a więc szyb z powłoką z kropek kwantowych. Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. Spółka ML System na koniec marca 2019 roku zatrudniała 143 osoby.

Innowacyjność i niskoemisyjność dzięki miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno