zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER. Wyzwania i szanse dla energetyki w Polsce

Strona główna > Archiwa wpisów > Konferencja Energetyczna EuroPOWER. Wyzwania i szanse dla energetyki w Polsce

Wystartowała XXVIII Konferencja Energetyczna EuroPOWER w Warszawie. Europejski Instytut Miedzi jest partnerem tego wydarzenia. Polska energetyka u progu gospodarki 4.0 – na jakie źródła wytwarzania powinniśmy postawić? – to temat pierwszej debaty.

Dotychczasowy model gospodarczy powoli się wyczerpuje, wielkie zakłady zastępują małe i drobne firmy, coraz częściej oparte na wiedzy. Jak dostosować do tego jednostki wytwórcze mając na uwadze rosnące ceny uprawnień do emisji CO2? Mechanizm rynku mocy pozwoli na sprawny model finansowy dla nowych inwestycji – na jakie źródła powinniśmy postawić? Energetyka jądrowa – czy Polska potrzebuje atomu i czy stać nas na ten rodzaj energetyki? Perspektywy rozwoju OZE: wiatr na lądzie czy morzu? Fotowoltaika prosumencka, czy wielkoobszarowa? Szanse na biogazownie i elektrownie na biomasę? Czy energetyka gazowa będzie stabilizatorem OZE? – takie między innymi postawiono pytania podczas inauguracyjnej debaty. Wzięli w niej udział Dorota Dębińska – Pokorska, Partner, Lider Grupy Energetycznej, PwC, Kamil Kamiński, Wiceprezes Zarządu ds. Klienta i Wsparcia Korporacyjnego, TAURON Polska Energia, Tomasz Rogala, Prezes Zarządu, PGG, Radosław Stach, Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji, KGHM Polska Miedź i Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji, PGE.

EuroPOWER to najważniejsze spotkanie dotyczące rozwoju sektora energii w Polsce. Od początków powstania wydarzenie stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży.

Co pół roku w ramach konferencji wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najistotniejsze zmiany zachodzące na rynku, przeanalizować nowe trendy oraz modele biznesowe, pozwalające realizować przyjęte strategie.

Zakres tematyczny przygotowuje Rada Programowa pod przewodnictwem dr Leszka Juchniewicza oraz Remigiusza Nowakowskiego. W jej skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, reprezentanci administracji rządowej, w tym także regulatora.

Podczas jesiennej edycji uczestnicy spotkania skupiają  się na przedstawieniu konkretnych rozwiązań dla energetyki w gronie kluczowych osób decyzyjnych dla polskiej gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE:

Polska miedź napędza elektromobilność 

Czy słońce rozgrzeje polską gospodarkę?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno