zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Kurtyka: Polska staje się hubem elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Kurtyka: Polska staje się hubem elektromobilności

Indie dołączyły do przyjętej  podczas szczytu klimatycznego w Katowicach deklaracji Driving Change Together, dotyczącej elektromobilności. – Już połowa ludności świata jest związana z tą deklaracją – powiedział prezydent COP24 Michał Kurtyka w TVP Info. Dodał, że Polska staje się hubem elektromobilności.

Deklaracja Driving Change Together przyjęta we wtorek podczas COP24 zakłada powstawanie sieci partnerstw między władzami miast, regionów i państw, a także organizacji pozarządowych, których celem jest m.in. wymiana doświadczeń ws. elektromobilności i promocji takiego rodzaju transportu. Już w tamtym tygodniu poparły ją 34 państwa – podaje portal TVPInfo.pl.

Minister przypomniał, że w przyszłym roku w Polsce odbędzie się pierwsze globalne forum na temat elektromobilności. – To jest największe takie wydarzenie elektromobile na skale świata. W związku z tym Polska staje się hubem elektromobilności – dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Rozwój elektromobilności. Dlaczego bez miedzi się to nie uda?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno