zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ładowarki do aut elektrycznych na stacjach paliw. Wkrótce będzie ich więcej

Strona główna > Archiwa wpisów > Ładowarki do aut elektrycznych na stacjach paliw. Wkrótce będzie ich więcej

Ładowarki dla aut elektrycznych na stacjach paliw w Polsce to na razie rzadkość, ale już wkrótce ich liczba zostanie zwielokrotniona. Stanie się to głównie za sprawą kontrolowanych przez państwo koncernów naftowych, bo większość pozostałych uczestników rynku na razie nie widzi w tym interesu – wylicza wnp.pl.

W tej chwili punkty szybkiego ładowania samochodów elektrycznych są na 12 stacjach paliw Lotosu oraz jednej Orlenu – podaje wnp.pl. W I kwartale 2019 roku ich liczba ma wzrosnąć 2,5 krotnie. Do ich budowy przymierzają się także koncerny zagraniczne.

Punkty szybkiego ładowania powstaną łącznie w 150 lokalizacjach położonych zarówno w miastach jak i przy trasach tranzytowych. W  pierwszym etapie pilotażu, do końca 2019 roku, zostanie uruchomionych około 50 ładowarek. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

Obecnie jak zauważa portal, palmę pierwszeństwa ma Grupa Lotos, która pod koniec zeszłego roku zainstalowała ładowarki na 12 stacjach paliw, połowa z nich znajduje się na autostradach A1 i A2. Dzięki temu możemy podróżować autem elektrycznym na trasie między Warszawą w Gdańskiem.

Z kolei Lotos, który pierwszy punkt uruchomił w zeszłym roku w Siewierzu,  38 punktów ładowania zamierza oddać do użytku w 2020 roku. Za to Orlen chce mieć 50 takich miejsc do końca 2019 roku, z czego co najmniej 20 ma być uruchomionych już w pierwszym kwartale.

CZYTAJ: Boom na auta elektryczne to dobra wiadomość dla miedzi. Oto dlaczego

Sieć stacji ładowania rozwija grupa PGE, która od zeszłego roku wchodzi na rynek ładowania samochodów elektrycznych w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych. Po stacji ładowania w Łodzi, uruchomiono stację ładowania w Krynicy-Zdroju, a wkrótce kierowcy będą mogli naładować samochody elektryczne również w Siedlcach, Rzeszowie i w Lądku-Zdroju.  Więcej czytaj TUTAJ.

Do instalowania ładowarek na stacjach w Polsce przymierzają się też koncerny zagraniczne. Klarowne deklaracje w tym względzie składa Shell – podkreśla wnp.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno