zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Lidl inwestuje w punkty szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > Lidl inwestuje w punkty szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

Data
Tagi

Od ponad roku spółki Lidla w wielu krajach Europy inwestują w technologię elektromobilności, inwestycja objęła również Polskę. W trzech sklepach Lidla w kraju klienci będą mieć możliwość bezpłatnego i szybkiego ładowania swoich samochodów elektrycznych.

Pierwsza z ładowarek zainstalowana została przy sklepie Lidla w Poznaniu, a trzy kolejne mają trafić do dwóch placówek w Warszawie (na ulicach Modlińskiej i Puławskiej) oraz centrum dystrybucyjnego w Gródkowie w województwie śląskim.

W każdej z lokalizacji zamontowano stacji do ładowania Terra 53 CJG, które dostarczyło ABB. Tego typu stacja montowana jest przy sklepach Lidla w Europie. Ponad 100 stacji szybkiego ładowania jest dostępnych w placówkach sieci w Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech.

Sieć sklepów zamówiła także aplikację, która pozwoli na monitorowanie oraz zarządzanie siecią własnych stacji.

– Lidl wyznacza dla branży retail dobry kierunek. Ładowanie pojazdów elektrycznych przy sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach i biurach będzie zyskiwało na popularności. W czasie, w którym robimy zakupy czy odbywamy spotkania, mamy możliwość doładowania samochodu. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, ze moce stacji muszą być coraz większe, by ładowanie trwało odpowiednio krótko i czas spędzany przy stacji był dopasowany do potrzeb klientów – tłumaczy Wojciech Dziwisz z ABB, odpowiedzialny za rozwój biznesu elektromobilności.

Dostarczone przez ABB dla Lidla systemy do ładowania zgodne są z trzema międzynarodowymi standardami ładowania – prądem stałym, pojazdów produkcji japońskiej (CHAdeMO), a także pojazdów produkcji amerykańskiej i niemieckiej (CCS Combo 2) oraz ładowania prądem przemiennym (standard Typ 2).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno