zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

List intencyjny w sprawie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Strona główna > Archiwa wpisów > List intencyjny w sprawie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Rozwój rynku Offshore w Polsce

W dniu 1 lipca br. został podpisany “List intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”. Celem inicjatywy jest podjęcie wspólnych działań dla rozwoju rynku offshore w Polsce. Inicjatorem jest pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska. Wśród sygnatariuszy listu wyróżnia się: Minister Klimatu, Minister Obrony Narodowej, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Pełnomocnik Rządu ds. OZE oraz Pełnomocnik Ministra Aktywów Państwowych ds. Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej, a także przedstawiciele inwestorów i branży działających na co dzień w segmencie energetyki wiatrowej.

Morski wiatr napędzi zieloną gospodarkę w Polsce

Morskie farmy wiatrowe stanowią element “Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030”, będąc jedną z technologii kluczowych dla osiągnięcia unijnego celu w zakresie odnawialnych źródeł energii na 2030 r. Są też jednym z projektów strategicznych projektu “Polityki energetycznej Polski do 2040 r.”.  Rozwój offshore niesie ze sobą duże możliwości wsparcia lokalnej przedsiębiorczości produkcyjnej i usługowej, zaangażowanej w łańcuch dostaw, jak również zbudowania wysokiej pozycji polskich przedsiębiorców w regionalnym, europejskim i światowym łańcuchu wartości morskiej energetyki wiatrowej.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.