zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Magazyn energii rozpoczął świadczenie usługi na rzecz regulacji pierwotnej

Strona główna > Archiwa wpisów > Magazyn energii rozpoczął świadczenie usługi na rzecz regulacji pierwotnej

Data
Tagi

W graniczącym z Polską landzie Saksonia powstał kolejny bateryjny magazyn energii, którego zadaniem jest stabilizowanie sieci energetycznej w ramach tzw. regulacji pierwotnej

Jak czytany na portalu gramwzielone, jest to jedna z największych instalacji tego rodzaju, która do tej pory powstała za naszą zachodnią granicą. W Groitzsch w Saksonii świadczenie usługi tzw. regulacji pierwotnej rozpoczął bateryjny magazyn energii o mocy 16,4 MW i pojemności 25 MWh, którego zadaniem jest stabilizowanie częstotliwości sieci energetycznej w ramach rynku usług świadczonych na rzecz operatora systemu elektroenergetycznego.

Magazynowanie energii niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej energetyki

Za inwestycją stoi firma Upside Group, która podkreśla, że jej najnowsza inwestycja nabiera znaczenia w kontekście dalszego wzrostu znaczenia w systemie energetycznym elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Ma ona także znaczenie w kontekście przyszłego wyłączenia pobliskiej elektrociepłowni węglowej w Lippendorf (może zostać wyłączona w ciągu 20 lat wobec niemieckich planów wyjścia z węgla). W instalacji wykorzystano baterie ołowiowo-węglowe. Upside Group ma już na koncie uruchomienie trzech bateryjnych magazynów energii, których łączna moc sięga 56 MW i które uczestniczą w niemieckim rynku pierwotnej regulacji częstotliwości sieci. Wcześniej uruchomiono magazyny energii w Langenreichenbach i Bennewitz, które znajdują się również w regionie Lipska i które posiadają takie same parametry jak w przypadku magazynu w Groitzsch.

Magazynowanie energii – istotny element wspierania przejścia na niskoemisyjny system energetyczny

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno