zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Małopolska dostanie unijne środki na ograniczenie niskiej emisji

Strona główna > Archiwa wpisów > Małopolska dostanie unijne środki na ograniczenie niskiej emisji

Komisja Europejska przeznacza 16,7 mln euro na projekt mający na celu ograniczenie emisji pyłów z tzw. źródeł niskiej emisji w Małopolsce.

Komisja przeznacza 52,4 mln euro na nowe projekty związane z ochroną środowiska ramach programu LIFE. 16,7 mln ma trafić do Małopolski.

Celem wspieranego przez UE Celem projektu jest wdrożenie planu poprawy jakości powietrza, który został przyjęty przez małopolskie władze samorządowe w 2013 roku. Przewiduje one wymianę 155 tys. przestarzałych i wysoko emisyjnych kotłów na paliwa stałe na inne mniej emisyjne źródła ciepła.

Jak podkreśla KE udzielone wsparcie będzie również ułatwiać skoordynowane wykorzystanie 798 mln euro finansowania uzupełniającego z innych źródeł, między innymi środków europejskich funduszy regionalnych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszy państwowych i prywatnych.

Oprócz Małopolski wsparcie z programu LIFE otrzymają też projekty w Niemczech (15, 7 mln euro) oraz w Wielkiej Brytanii (20 mln euro).

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno