zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Mapa Electricitymap.org. Polska czarnym punktem Europy

Strona główna > Archiwa wpisów > Mapa Electricitymap.org. Polska czarnym punktem Europy

Data
Tagi

Electricitymap.org  to projekt, który pokazuje w czasie rzeczywistym skąd pochodzi używana przez państwo energia elektryczna oraz jakie ilości CO2 zostały wyemitowane do jej produkcji. Niestety Polska wypada bardzo słabo, co doskonale widać na mapie.

Polski próżno szukać wśród krajów zaznaczonych na zielono, co oznacza energię wytworzoną z tzw. zielonych źródeł. Polska gospodarka jest oparta w znacznej mierze na węglu. stopień emisji gazów cieplarnianych przez Polskę wynosi  82 procent, w Estonii  to 85 proc., a Bośni i Hercegowinie 74 proc. , Australii nawet 97 proc. Dla porównania najbardziej zielone kraje pod tym względem to Szwecja (3 proc.), Norwegia (4 proc.), Francja (3 proc.). Z kolei Ukraina (43 proc.), Czechy (50 proc.), Słowacja (35 proc.).

mapa electricitymap.org

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.