zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Memorandum o współpracy w dziedzinie elektromobilności z Chinami

Strona główna > Archiwa wpisów > Memorandum o współpracy w dziedzinie elektromobilności z Chinami

Data
Tagi

Ministerstwo energii podpisało z Chińskim ministerstwem przemysłu i technologii informacyjnych memorandum o współpracy w dziedzinie elektromobilności.

Memorandum w imieniu ministerstwa energii podpisał minister energii Krzysztof Tchórzewski, w imieniu chińskiego ministerstwa przemysłu i technologii informacyjnych Chin Miao Wei.

Jak informuje resort energii podpisane porozumienie stwarza podstawy do współpracy w obszarze elektromobilności m.in. wymiany informacji oraz doświadczeń, organizacji wizyt studyjnych, tworzenia platform współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi, ulepszania współpracy technologicznej obejmującej badania i rozwój.

– Chcemy aktywnie uczestniczyć w globalnej “rewolucji” związanej z rozwojem elektromobilności. Jestem przekonany, że współpraca między Polską i Chinami przyniesie obopólne korzyści – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski komentując podpisanie memorandum o współpracy w dziedzinie elektromobilności.
– Podpisane dzisiaj Memorandum nadaje ramy współpracy pomiędzy naszymi krajami w tym obszarze. Dostrzegamy ogromny potencjał współpracy z firmami chińskimi zarówno z sektora motoryzacyjnego, jak i firmami produkującymi baterie, magazyny energii oraz z całym sektorem ICT obsługującym sektor motoryzacyjny – podkreślił.

Zdaniem ministra Tchórzewskiego polskie firmy już dzisiaj odnoszą sukcesy na polu elektromobilności.

– Przykładem są polscy producenci autobusów, którym udało się stworzyć produkty z powodzeniem konkurujące na światowych rynkach – dodał.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno