zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Mercedes-Benz wkracza w elektromobilność. Pokazał nowego elektryka o zasięgu 450 km

Strona główna > Archiwa wpisów > Mercedes-Benz wkracza w elektromobilność. Pokazał nowego elektryka o zasięgu 450 km

Mercedes-Benz zaprezentował swój pierwszy elektryczny samochód, który powstał pod marką EQ. Zasięg bezemisyjnego EQC ma przekraczać 450 km na jednym ładowaniu akumulatora.

EQC wypełniony nowoczesnymi technologiami ma wprowadzić niemiecką markę w nową erę. “Z EQC – pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem marki Mercedes-Benz – dokonujemy zmiany w stronę elektromobilności, do której należy przyszłość. Dlatego inwestujemy ponad miliard euro w rozbudowę portfela modeli EQ i miliard euro w globalną produkcję baterii” – tłumaczy Dieter Zetsche, prezes Daimler AG i dyrektor generalny Mercedes-Benz Cars.

ZOBACZ TAKŻE: Elektromobilność – broszura informacyjna

Według  szacunkowych danych samochód ma zużywać energię na poziomie 22,2 kWh na 100 km. Pojazd wyposażono w dwa napędy elektryczne – montowane na przedniej i tylnej osi. Wspólnie generują moc 300 kW i maksymalny moment obrotowy 765 Nm – podaje niemiecka firma. Przedni napęd został zoptymalizowany, aby zapewniać efektywność podczas krótkich i średnich przejazdów. Tylny ma zapewniać dynamikę.

Sprint do setki trwa 5,1 s, a prędkość maksymalna została ograniczone do 180 km/h. Poza tym EQC posiada pięciu programów jazdy, z których każdy ma inną charakterystykę: COMFORT, ECO, MAX RANGE, SPORT i indywidualnie dostosowywany program.

Pojazd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o energii 80 kWh. Używając szybkiego ładowania będzie można uzupełnić baterię od 10 do 80 proc. w 40 minut. Poza tym EQC będzie można ładować w domu, lecz wtedy czas będzie dłuższy.

ZOBACZ TAKŻE:

Boom na auta elektryczne to dobra wiadomość dla miedzi. Oto dlaczego

Auta elektryczne. Nowe rozwiązania mogą zwiększyć dwukrotnie ich zasięg

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno