zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Minister energii: fotowoltaika może ochronić nas przed blackoutem

Strona główna > Archiwa wpisów > Minister energii: fotowoltaika może ochronić nas przed blackoutem

W najbliższych latach będziemy chcieli mieć dodatkowe 2 GW energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych – zapowiedział w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że większość powinna stanowić fotowoltaika, która – zdaniem ministra – pomoże uchronić nas przed blackoutem – czytamy na portalu wnp.pl.

Minister energii na kończącym się w piątek IV Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach, że Polska nie chce i nie zamierza rezygnować z OZE. Jego zdaniem energię konwencjonalną może wspomóc bardziej fotowoltaika niż energia wiatrowa – podaje portal wnp.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Magazynowanie energii. Istotny element wspierania przejścia na niskoemisyjny system energetyczny

Krzysztof Tchórzewski przypomniał też w obecnej perspektywie finansowej UE na wsparcie energetyki, gospodarki niskoemisyjnej mamy do wykorzystania 12 mld zł (8 mld na niskoemisyjną gospodarkę). Operatorem tych środków jest głównie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Minister podkreślił, że będziemy dążyć do tego, aby uzyskać dodatkowe 2 GW energii ze źródeł odnawialnych. Podkreślił, że taka moc zapewniłaby nam w najbliższych latach większe bezpieczeństwo dostaw prądu.

Warto dodać, że przewiduje się, że do 2030 roku zapotrzebowanie na prąd w Polsce zwiększy się aż o 1/3.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy słońce rozgrzeje polską gospodarkę?

Raport ws. zmian klimatu. Jesteśmy blisko przekroczenia progu bezpieczeństwa

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno