zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ministerstwo Energii chce, by Ustawa offshorowa została przyjęta w tej kadencji Sejmu

Strona główna > Archiwa wpisów > Ministerstwo Energii chce, by Ustawa offshorowa została przyjęta w tej kadencji Sejmu

Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski zapowiada, że będzie rekomendował, by ustawa umożliwiająca rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku została przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Wiceminister  Grzegorz Tobiszowski zapowiada, że będzie rekomendował, by ustawa umożliwiająca rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku została przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu. “Będę rekomendował, żeby ustawa offshorowa została uchwalona w tej kadencji Sejmu” – powiedział wiceminister Tobiszowski podczas debaty na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Jak wskazał Minister – aktualnie w Ministerstwie Energii trwają prace nad założeniami ram prawnych dla rozwoju morskich farm wiatrowych w Polsce.Pan Minister Tomaszowski podkreślił także, że potencjał Bałtyku wzrośnie jeszcze bardziej, gdy “opracowane zostaną sposoby magazynowania energii, co powinno nastąpić po 2030 roku”.

Morska Energetyka Wiatrowa. Polskie firmy mogą dostarczyć połowę komponentów dla offshore

Jak wskazywali eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w tym Prezes Europejskiego Instytutu Miedzi – Michał Ramczykowski, należy optymalnie wykorzystywać potencjał morza Bałtyckiego dla Morskiej Energetyki Wiatrowej, budując także odpowiedni łańcuch dostaw dla tego sektora.

Ministerstwo Energii przewiduje, że pierwsza farma wiatrowa na polskim obszarze Morza Bałtyckiego powstanie w 2025 roku. W 2040 roku z energii na morzu ma pochodzić 10 GW, a współczynnik wykorzystania mocy w przypadku morskich farm wiatrowych może przekroczyć 44 proc.

Morska energetyka wiatrowa. Dlaczego opłaci się w nią inwestować?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.