zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła już 700 MW

Strona główna > Archiwa wpisów > Moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła już 700 MW

Jeśli potencjał elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju będzie rósł w takim tempie, jak w ostatnich miesiącach, na koniec tego roku powinien przekroczyć 1 GW. Obecny miesiąc może być w tym zakresie szczególnie dobry wskazuje portal Gramwzielone.

Zgodnie z danymi z Polskich Sieci Elektroenergetycznych, według stanu na 1 czerwca całkowita moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wzrosła do 706,7 MW, co oznacza wzrost o 126 proc. w porównaniu do takiego samego okresu 2018 r. oraz o 8,5 proc. w porównaniu do początku maja br. Na dzień 1 maja podawana przez PSE moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 651,2 MW. Na koniec 2018 r. PSE odnotował funkcjonujące w krajowym systemie elektroenergetycznym elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 471,4 MW, co oznacza, że w pierwszych pięciu miesiącach 2019 r. w naszym kraju do sieci podłączono instalacje PV o mocy 235,3 MW.

Rekord w fotowoltaice w 2018. PV w Polsce to już 490 MW

Na wskazaną liczbę w głównej mierze wpływają uruchomione mikroinstalacje, realizowane poza systemem aukcyjnym. Ministerstwo Energii podało, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku w naszym kraju powstało ponad 11 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 72 MW. W efekcie na koniec marca całkowity wolumen mikroinstalacji w naszym kraju wzrósł do ponad 65 tys., a ich moc przekroczyła 415 MW. Szczególnie dobry wynik krajowy sektor PV może odnotować w tym miesiącu z uwagi na finalizowanie projektów objętych wsparciem w aukcji przeprowadzonej dwa lata temu, w przypadku których uruchomienie sprzedaży energii musi nastąpić do końca czerwca 2019.

Rozwój OZE. Bez miedzi ani rusz

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno