zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

MZA w Warszawie kupiło autobusy elektryczne

Data

W środę 16 listopada Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie podpisały z umowę z konsorcjum, które dostarczy spółce dziesięć nowych miejskich autobusów elektrycznych.

Autobusy z napędem elektrycznym dostarczy warszawskiemu zakładowi konsorcjum firm w składzie: Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus. Całkowita wartość brutto umowy wynosi 24,981 mln zł.

Autobusy mają trafiać do warszawskiego MZA partiach, w terminie do dnia 21 lipca 2017 r.

Nowe elektryczne autobusy Ursusa będą posiadały po raz pierwszy podwójny system ładowania. Poza tradycyjnym zasilaniem z gniazdka typu plug-in zostaną wyposażone w pantografy, które pozwolą na uzupełnienie energii z ładowarki napowietrznej na pętlach. Takich urządzeń będzie na terenie Warszawy docelowo 19.

Zakup dziesięciu Ursusów przez MZA jest częścią dużego programu elektrycznego spółki. W stolicy już jeździ dziesięć elektrobusów dostarczonych przez Solaris Bus & Coach. Do 2020 roku stołeczny przewoźnik ma dysponować w sumie nawet 136 tego typu pojazdami, w większości przegubowymi. Dzięki tym inwestycjom z Traktu Królewskiego mają zniknąć autobusy zasilane olejem napędowym.

Przypominamy, że w ubiegłym miesiącu umowę na zakupu dwudziestu elektrycznych autobusów podpisało krakowskie MPK, a szesnaście tego typu pojazdów kupiło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno. W obu przypadkach dostawcą jest Solaris Bus & Coach.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno