zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

MZA w Warszawie wybrały dostawcę kolejnej partii autobusów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > MZA w Warszawie wybrały dostawcę kolejnej partii autobusów elektrycznych

Data
Tagi

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakończyły przetarg leasing finansowy dziesięciu, 12-metrowych, elektrycznych autobusów miejskich. Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum Solaris Bus & Coach i BZ WBK Leasing.

W rozstrzygniętym w czerwcu postępowaniu konkurowały dwie oferty, oprócz zwycięskiego konsorcjum Solarisa z BZ WBK Leasing ofertę złożyły Ursus Bus z mLeasing. Oferta konsorcjum Solarisa opiewająca na prawie 30,471 mln zł została oceniana na 97,85 pkt, a jego konkurenta na 96,84 pkt. (31,165 mln zł). Solaris podkreśla jednak, że dla warszawskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów a także pojemność akumulatorów trakcyjnych.

Elektryczne autobusy Urbino 12 electric mają wyjechać na ulice stolicy na początku 2018 roku. Będzie to już druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce. MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku, elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222.

W listopadzie ubiegłego roku MZA podpisały natomiast umowę z konsorcjum firm w składzie: Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus, które dostarczy spółce dziesięć nowych miejskich autobusów elektrycznych. Całkowita wartość brutto tej umowy wynosi 24,981 mln zł. Dostawa autobusów w ramach tego zamówienia ma zostać zrealizowana do dnia 21 lipca 2017 r.

Według zapowiedzi Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie do 2020 roku po ulicach stolicy będzie kursowało 130 autobusów z napędem elektrycznym.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno