zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Na Śląsku powstanie magazyn energii na nadwyżkę OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Na Śląsku powstanie magazyn energii na nadwyżkę OZE

Data
Tagi

W Wojkowicach, czyli niedużej gminie na Śląsku, ma powstać stacja ładowania samochodów elektrycznych i magazyn energii

Ich zasilanie będzie się pochodziło z elektrowni fotowoltaicznej, która została otwarta w styczniu na terenie lokalnej oczyszczalni ścieków. Burmistrz Wojkowic, Pan Tadeusz Szczerba, wypowiadał się o tym przedsięwzięciu podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Wyjaśnił, że decyzja podjęta przez władze Wojkowic, dotycząca budowy elektrowni fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków, została podjęta wtedy, gdy zaczęły rosnąć ceny prądu. Koszt zakupu w skali roku miał wynieść 250 tys. zł.

Magazynowanie energii niezbędne dla dalszego rozwoju polskiej energetyki

Inteligentny system zarządzania energią, który jest wprowadzony w oczyszczalni, oraz efektywność pracy elektrowni fotowoltaicznej spowodowały nadwyżkę produkcji prądu z OZE. Z tego powodu wziął się pomysł o budowie magazynu energii i stacji ładowania samochodów elektrycznych. Co istotne, samorządowy projekt jest realizowany dzięki funduszom unijnym, dlatego musiałby działać nieodpłatnie.

Magazynowanie energii. Istotny element wspierania przejścia na niskoemisyjny system energetyczny

Jak podkreślają przy okazji tej inwestycji eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi, ewolucja polskiej gospodarki w kierunku gospodarki niskoemisyjnej nie będzie możliwa bez zapewnienia odpowiedniej elastyczności systemu energetycznego, pozwalającej na uniezależnienie procesu wytwarzania energii od jej zużycia i tutaj pojawia się rola dla magazynów energii.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.