zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nadchodzi dobry czas dla miedzi – wywiad z Michałem Ramczykowskim, prezesem Europejskiego Instytutu Miedzi dla portalu WNP.pl

Strona główna > Archiwa wpisów > Nadchodzi dobry czas dla miedzi – wywiad z Michałem Ramczykowskim, prezesem Europejskiego Instytutu Miedzi dla portalu WNP.pl

W dniu 12 czerwca 2019, na łamach portalu WNP.pl ukazał się wywiad z Michałem Ramczykowskim – Prezesem Zarządu Europejskiego Instytutu Miedzi (EIM), dotyczący przyszłości przemysłu miedzi w nadchodzącej transformacji energetycznej. 

Zdaniem prezesa EIM, proces transformacji energetycznej jest nieunikniony i należy przestawić gospodarkę na technologie oparte na odnawialnych źródłach energii. “Transformacja energetyczna Europy, w tym Polski powinna skupiać się na wdrażaniu coraz bardziej efektywnych i przyjaznych środowisku technologii, w tym miedzi, której Polska jest czołowym światowym producentem” – mówi Michał Ramczykowski.

Prezes Europejskiego Instytutu Miedzi podkreśla również znaczenie rozwoju mikrosieci, czy też magazynów energii, które będą potrzebne nie tylko w obszarze OZE, ale także w dynamicznie rosnącym sektorze elektromobilności. Przykładem są pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych, oparte na wykorzystaniu technologii magazynowania energii.

Pełny wywiad, dostępny na portalu WNP.pl można znaleźć tutaj.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno