zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Największa elektrownia słoneczna na świecie. Prawie 1,2 gigawata energii elektrycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Największa elektrownia słoneczna na świecie. Prawie 1,2 gigawata energii elektrycznej

Data
Tagi

Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały o zakończeniu budowy największej na świecie farmy solarnej. Noor Abu Dhabi pozwala uzyskiwać 1,18 gigawata energii elektrycznej, co zasili nawet domy dla 90 tysięcy ludzi. Pomoże też zmniejszyć emisję CO2.

Chociaż Zjednoczone Emieraty Arabskie mogą kojarzyć się głównie z pieniądzmi pozyskiwanymi z produkcji ropy, bardzo starają się odejść od takiego stereotypu. Przy produkcji oleju napędowego powstają ogromne ilości CO2, przez co ZEA mogą być uznawane za ekologicznych trucicieli. Z tego względu postanowiono ograniczyć produkcję CO2 z innych źródeł.

Recykling miedzi. Oszczędność energii i mniejsza emisja CO2

Przedsiębiorstwo Emirate Water and Electricity Company uruchomiło Noor Abu Dhabi, największy indywidualny projekt energii słonecznej na świecie. Według Arabów, taki krok pozwoli zmniejszyć emisję CO2 o niesamowite milion ton metrycznych rocznie. Zjednoczone Emiraty Arabskie przedstawiły tą liczbę na doskonałym przykładzie. 1 milion ton metrycznych CO2 mniej, to jak zdjęcie z ulic 200 tysięcy samochodów. Łącznie 3,2 miliona paneli fotowoltaicznych będzie pracować na tą liczbę.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno