zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Największy kredyt na fotowoltaikę w historii polskiego rynku fotowoltaiki

Strona główna > Archiwa wpisów > Największy kredyt na fotowoltaikę w historii polskiego rynku fotowoltaiki

Santander Bank Polska i mBank podpisały umowę o wartości 350 mln zł na sfinansowanie elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 121 MWp, które zbuduje R.Power

Finansowanie zostanie przeznaczone na budowę 128 elektrowni słonecznych o łącznej mocy 121 MWp, które wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE. Transakcja stanowi największe jak dotąd finansowanie projektów solarnych w Polsce, a każdy z banków ma 50 proc. udziału w transakcji. Wszystkie spółki celowe rozwijające elektrownie fotowoltaiczne objęte transakcją wygrały aukcje i podpiszą 15-letnie kontrakty różnicowe zapewniające im gwarantowany poziom cen energii elektrycznej. Termin zakończenia budowy przewidywany jest w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Rynek PV w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie

W ubiegłym tygodniu R.Power oraz Aberdeen Standard Investments (ASI) podpisały umowę, w ramach której szkocki fundusz przejmie 100 proc. udziałów w portfelu 130 naziemnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 122 MWp, realizowanych w formule “pod klucz”. Wszystkie projekty objęte umową z ASI posiadają 15-letnie gwarancje sprzedaży energii w systemie aukcyjnym i mają produkować w skali roku w sumie około 134 GWh energii elektrycznej.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.