zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nissan i Eaton oferują domowy system magazynowania energii

Strona główna > Archiwa wpisów > Nissan i Eaton oferują domowy system magazynowania energii

Data
Tagi

Nissan oraz Eaton – firma zajmująca się między innymi zarządzania energią, połączyły siły, aby zaoferować klientom nowe rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii w gospodarstwach domowych.

System będzie oferowany pod nazwą xStorage Home, ma być w pełni integrowany z dostępnymi w domu źródłami energii, jak np. panele słoneczne, a także z siecią elektroenergetyczną, tak aby akumulatory gromadziły energię, gdy ta jest dostępna i najtańsza, a oddawały ją, gdy zapotrzebowanie i koszty są większe.

W systemie xStorage Home mają być stosowane akumulatory pierwotnie wykorzystywane w pojazdach elektrycznych Nissana, co ma zapewnić im “drugie życie” po zakończeniu sprawowania pierwotnej funkcji.

Moc układu na poziomie 5,4 kW mają zapewnić akumulatory o pojemności 4,2 kWh (odzyskane z pojazdów elektrycznych) lub 6 kWh (nowe). Producenci gwarantują 10-letni cykl życia oferowanego sytemu.

Jak zapowiada Cyrille Brisson, wiceprezes do spraw marketingu firmy Eaton koszt systemu z akumulatorami o pojemności 4,2 kWh ma sięgać 4 tys. euro.

Trwa już przedsprzedaż systemu w konfiguracji przewidzianej dla instalacji jednofazowej, sprzedaż systemu trójfazowego ma się rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku.

Nissan i Eaton przewidują, że sprzedaż xStorage Home przekroczy 100 tys. sztuk w ciągu najbliższych 5 lat.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno