zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Nowa wersja ustawy o rynku mocy

Strona główna > Archiwa wpisów > Nowa wersja ustawy o rynku mocy

Według zapowiedzi Ministerstwa Energii w tym tygodniu przedstawiona zostanie nowa wersja projektu ustawy o rynku mocy. Ma ona trafić pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

Taką informację przekazał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Tomasz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii.  Podkreślił, że obecnie trwa proces prenotyfikacji projektu rynku mocy w Komisji Europejskiej. Najważniejszą zmianą w stosunku do wcześniejszych założeń jest podział aukcji energii na koszyki dla nowych jednostek oraz tych już istniejących, a także dopuszczenie do aukcji jednostek zagranicznych. Według Ministerstwa Energii ustawa miałaby być przyjęta pod koniec bieżącego roku, tak aby weszła w życie na początku 2018 r. Pierwszym rokiem dostawy mocy byłby rok 2021.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno