zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

O przyszłości europejskiego sektora energetycznego

Strona główna > Archiwa wpisów > O przyszłości europejskiego sektora energetycznego

Na zaproszenie Federalnego Ministra Gospodarki i Energii Niemiec Petera Altmaiera, Minister Krzysztof Tchórzewski wziął udział wspólnie z 11 ministrami i przedstawicielami z innych krajów europejskich w spotkaniu Forum Sąsiadów Elektroenergetycznych Niemiec, które odbyło się 8 kwietnia 2019 r. w Berlinie.

Głównym tematem był raport tzw. Komisji Węglowej dot. rekomendacji i potrzebnych działań dla całkowitego odejścia Niemiec od węgla w energetyce i zakończenia wydobycia węgla brunatnego do 2038 r. Prezentacja wyników Komisji Węglowej wpisuje się w toczącą się obecnie na forum UE dyskusję na temat długookresowej strategii neutralnej dla klimatu Unii Europejskiej w 2050 r., a także w prowadzone od 2017 r. prace w ramach Platformy UE wsparcia dla regionów węglowych.
Podkreślano podczas spotkania, że sektor energetyczny, a wraz z nim cała gospodarka Europy, stoją w obliczu poważnych wyzwań związanych z realizacją celów polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej, dlatego jest potrzeba poszukiwania rozwiązań, które wdrażane w poszczególnych państwach Europy będą uwzględniały zasadę solidarności i specyfiki poszczególnych krajów.

Polska, podobnie jak Niemcy, dostrzega potrzebę transformacji energetycznej i związanej z tym potrzeby budowy niskoemisyjnych i bezemisyjnych źródeł energii elektrycznej.

Zobacz także:

Silniki elektryczne w procesie transformacji energetycznej 

 

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno