zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

OZE pomaga KGHM optymalizować koszty

Strona główna > Archiwa wpisów > OZE pomaga KGHM optymalizować koszty

Data
Tagi

Nowa strategia KGHM Polska Miedź SA na najbliższą dekadę zakłada nie tylko zmniejszenie kosztów, ale też ma być bardziej przyjazna środowisku.  Największy producent miedzi w Europie stawia na odnawialne źródła energii, które mają zapewniać 50% zapotrzebowania.

KGHM jest obecnie jednym z największych odbiorców energii w Polsce. Aktualnie firma zużywa ok. 2,8 TWh energii rocznie, a własna produkcja zaspokaja 25% jej potrzeb. KGHM stawia na zwiększenie niezależności energetycznej do końca 2030 roku, dlatego planuje się wykorzystanie własnych zasobów energetycznych opartych na OZE.

Własna energia na własne potrzeby

Marcin Chludziński, Prezes KGHM stwierdził, że zgodnie ze strategią do 2030 roku aż 50% energii zużywanej przez spółkę będzie pochodziło ze źródeł własnych lub z podmiotów zewnętrznych, ale zależnych od KGHM i dostarczających energię wyłącznie na jego potrzeby. W praktyce oznacza to realizację projektów fotowoltaicznych oraz budowę nowych jednostek parowo-gazowych.

– Oprócz planów posadowienia potencjalnych własnych projektów fotowoltaicznych, myślimy o szerszym zastosowaniu technologii gazowych: o budowie nowych bloków parowo-gazowych, czy rozbudowie istniejących instalacji. Analizujemy też pozyskanie energii z farm wiatrowych i zielonej energii z giełdy – powiedział w wywiadzie dla bankier.pl

Energia odnawialna to wiodący trend w największych przedsiębiorstwach i firmach państwowych. Jak można się było spodziewać, prężnie rozwijający się KGHM dołączy niebawem do tej grupy.

CZYTAJ: Innowacje w dużych firmach, czyli energetyka bliżej OZE

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno