zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Panel Wiatrowy w ramach projektu Warm Up Your Business

Strona główna > Archiwa wpisów > Panel Wiatrowy w ramach projektu Warm Up Your Business

Data
Tagi

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA (ECO SA) z projektem “Panel Wiatrowy” zwycięzcą konkursu start-upowego

Warm Up Your Business rozpoczyna prace projektowe, których celem jest przygotowanie innowacyjnego produktu o nazwie “Panel Wiatrowy”, czytamy na portalu gramwzielone.

Energetyka wiatrowa. Jaką rolę ma do odegrania miedź?

Jak podkresla Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, Panel Wiatrowy to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Jego przewagą na ma być możliwość produkcji energii przy bardzo słabym wietrze a dodatkową zaletą łatwość montażu oraz przyjazna i bezpieczna konstrukcja. Jak działa Panel Wiatrowy? Na prostokątnej ramie, której wymiary mogą być dowolne, montowane są pionowe turbiny wiatrowe. Ich ilość dopasowywana jest do potrzeb odbiorcy. Gdy wieje wiatr, wirniki wprawiane są w ruch i kręcą się bezgłośnie wzdłuż pionowej osi obrotu. Prądnica, będąca elementem konstrukcji, generuje energię elektryczną, która zaspokaja potrzeby energetyczne budynku. Nadwyżka wyprodukowanej energii może być przechowywana w magazynie energii. Atutem panelu wiatrowego ma być możliwość montażu w dowolnym miejscu – np. jako element przydomowego ogrodzenia. Jak zaznacza Paweł Krawczyk członek zarządu ds. ekonomicznych ECO SA., spółka widzi ogromny potencjał w Panelu Wiatrowym i chce doprowadzić projekt do fazy, w której ostateczny produkt będzie można zamówić do swojego domu. Jak mówi Rafał Juszko, jeden z autorów koncepcji Panelu Wiatrowego, autorzy są podekscytowani, że udało im się znaleźć partnera biznesowego, który pomoże rozwijać projekt.

Energetyka wiatrowa jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu na świecie

ECO pomaga  zarówno finansowo jak i merytorycznie, dzięki czemu możemy rozpocząć konkretne prace i mieć pewność, że podążają one w odpowiednim kierunku. Zakończenie prac badawczo-rozwojowych planowane jest na koniec bieżącego roku. Wtedy gotowy ma być prototyp wirnika, który jest kluczowym elementem Panelu Wiatrowego.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.