zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PGE chce wytwarzać 25 proc. energii z OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > PGE chce wytwarzać 25 proc. energii z OZE

Data
Tagi

Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zgodnie z nową strategię w 2030 roku chce wytwarzać ok. 25 procent krajowej produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

– Grupa zamierza uczestniczyć w rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych tak, aby w 2030 roku wytwarzać ok. 25 procent krajowej produkcji energii z OZE – informuje PGE.

W 2015 roku udział źródeł odnawialnych w strukturze produkcji Polskiej Grupy Energetycznej wynosił 11 proc.

Wśród opcji strategicznych PGE znajduje się budowa morskiej farmy wiatrowej o mocy około 1000 MW, realizacja najbardziej zaawansowanych projektów wiatrowych na lądzie, wzrost współspalania biomasy w dedykowanych instalacjach oraz wzrost zaangażowania w segment mikroinstalacji.

Jednocześnie Grupa zapowiada, że zwiększy swoje zaangażowanie w rozwój i komercjalizację nowych technologii energetycznych. Kompleksowa oferta dla klienta ma obejmować między innymi: fotowoltaikę, rozwiązania z zakresu zarządzania stroną popytową czy inteligentnego domu i eMobility.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno