zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PGE Dystrybucja testuje serwisowe linie kablowe

Strona główna > Archiwa wpisów > PGE Dystrybucja testuje serwisowe linie kablowe

Data
Tagi

PGE Dystrybucja Oddział Łódź zaprezentowała praktyczne działanie Systemu Serwisowej Linii Kablowej SN (SSLK), 15 stycznia br. w miejscowości Borowa na czynnej linii 15 kV Koluszki – Gałków odbył się pokaz montażu łącznika sterowanego drogą radiową z użyciem technologii SSLK.

Rozwiązanie to znajduje zastosowanie przy tworzeniu tymczasowego zasilania w energię elektryczną, np. w trakcie modernizacji linii energetycznych lub podczas występowania awarii.

Podstawą konstrukcji jest mobilny zestaw linii kablowej (z kablem wzmocnionym dodatkową izolacją zewnętrzną), umocowany na bębnie, na przewoźnej przyczepie i przystosowany do wielokrotnego zwijania i rozwijania kabla.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, linii kablowa tymczasowo ułożona na ziemi (a nie zakopana w gruncie) nie wymaga pozwoleń na budowę. Dzięki temu ułożenie takiej linii i włączenie jej w miejsce modernizowanego lub uszkodzonego odcinka sieci trwa kilka godzin. Pozwala to na szybkie podjęcie działań naprawczych lub serwisowych przy ciągłym utrzymaniu dostaw energii elektrycznej do odbiorców.

W ocenie spółki rozwiązanie to jest sposobem na zmniejszenie liczby i długości przerw w dostawie energii elektrycznej do odbiorców. Tym samym pozwoli to obniżyć wskaźniki jakościowe SAIDI/SAIFI (wskaźniki określające średnią częstość i czas trwania przerw długiej w dostawach energii elektrycznej), szczególnie przy pracach modernizacyjnych czy inwestycyjnych oraz podczas występowania awarii.


Czytaj również:

Więcej linii kablowych, to mniej awarii

Więcej miedzi w kablach i przewodach elektrycznych? Analiza środowiskowa

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno