zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PGE EO poprawia efektywności turbin wiatrowych na FW Karnice

Strona główna > Archiwa wpisów > PGE EO poprawia efektywności turbin wiatrowych na FW Karnice

Data
Tagi

PGE Energia Odnawialna realizuje pilotażowy program ulepszeń turbin wiatrowych na farmie wiatrowej Karnice, zmodernizowane zostały dwie z trzynastu turbin działających na tej farmie.

Projekt realizowany jest przez PGE EO od 2015 roku i w jego ramach polepszona została aerodynamiczność śmigieł, a także zoptymalizowano oprogramowania dwóch z trzynastu turbin o mocy 2,3 MW działających w Karnicach.

Jak tłumaczy spółka, nowa wersja oprogramowania sterowników turbin pozwala efektywniej wykorzystywać przepływający przez wirnik wiatr i aktywniej pozycjonować śmigła wirnika.

Według szacunków PGE EO w rezultacie wprowadzonych zmian udało się w ciągu ostatniego roku zwiększyć produktywność obu turbin o ok. 3 proc.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno