zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

PGE zainwestuje w stacje ładowania elektryków. Planuje 1,5 tys. punktów

Strona główna > Archiwa wpisów > PGE zainwestuje w stacje ładowania elektryków. Planuje 1,5 tys. punktów

PGE rozwija się sukcesywnie w obszarze elektromobilności. Do końca roku planuje 50 punktów ładowania w całej Polsce oraz nawet 1500 punktów ładowania do 2022 w zależności od poziomu środków pozyskanych z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Grupa posiada już stacje ładowania w Łodzi oraz w Warszawie, zainstalowała także 5 stacji ładowania w Siedlcach, gdzie prowadzi pilotażowy program elektromobilności testowany na infrastrukturze miasta średniej wielkości. Również w Siedlcach zamierza przeprowadzać testy związane z rozwojem e-carsharigu. Zgodnie z przyjętym modelem biznesowym PGE wchodzi także na lokalne rynki regionów uzdrowiskowych – pierwsza taka stacja ładowania uruchomiona została w Krynicy-Zdroju, kolejne staną w Lądku-Zdroju i Zakopanem.

– Projekty w Warszawie, Łodzi, Siedlcach, Rzeszowie i Krynicy-Zdroju to dopiero początek naszej współpracy z władzami samorządowymi. Testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwia nam wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczynia się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów. Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego jest zainteresowanych rozwijaniem u siebie infrastruktury elektromobilności, a Grupa PGE jest dla nich idealnym partnerem  – dodaje  Henryk Baranowski w komunikacie prasowym spółki.

CZYTAJ TAKŻE:  Jakie auta elektryczne są dostępne w Polsce? Ile kosztują? Zobacz raport

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno