zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Pierwszy miejski car sharing w Polsce. Elektryczne auta na minuty

Strona główna > Archiwa wpisów > Pierwszy miejski car sharing w Polsce. Elektryczne auta na minuty

Od początku listopada wrocławianie mogą wypożyczać elektryczne auta na minuty. Docelowo ma być dostępnych 200 aut. Koszt wypożyczenia jednego to obecnie 50 groszy za minutę. W kolejnych miesiącach opłata wzrośnie do 1 zł.

W ciągu trzech pierwszych dniach działania wypożyczalni w systemie zarejestrowało się ponad 2,5 tys. użytkowników, zaś auta wypożyczono ponad 1,4 tys. razy. Łącznie od 4 do 6 listopada samochodami VOZILLI przejechano ponad 8 tys. km – podał portal wroclaw.pl. Obecnie na wrocławskich drogach jeździ 100 samochodów VOZILLI. Ich liczba będzie sukcesywnie zwiększana. Docelowo do dyspozycji ma być 190 osobowych Nissanów Leaf oraz 10 typu VAN.

To nie jest pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. W Warszawie funkcjonuje kilka wypożyczalni aut na minuty, jednak są to inicjatywy prywatne. Vozilla we Wrocławiu to pierwsza miejska wypożyczalnia, do tego aut elektrycznych.

Jak wypożyczyć auto?

Na początek trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację i zarejestrować się w systemie. Po weryfikacji danych i uruchomieniu aplikacji użytkownik widzi na ekranie dostępne samochody i może zarezerwować wybrane auto. Na stronie internetowej VOZILLI także dostępna jest mapka z wolnymi  samochodami. Po zatwierdzeniu rezerwacji, możemy wsiadać i jechać.

Oczywiście nie trzeba przypominać, że konieczne jest prawo jazdy. W schowku auta znajduje się kopia dowodu rejestracyjnego. W przypadku zatrzymania przez policję, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta, a pracownik dowiezie oryginał dokumentu.

ZOBACZ FILM – JAKO KORZYSTAĆ Z VOZILLI

Nie potrzebujemy kluczyka do otwarcia samochodu. Wszystko zrobimy za pomocą aplikacji. Do czego jeszcze służy apka? Do otwierania i zamykania auta, a także sprawdzenia stanu akumulatora i szacowanego zasięgu. Jeśli musimy przerwać jazdę, wystarczy przejść na tryb postój, a wtedy opłata wyniesie 10 groszy za minutę.

Auto można zostawić na dowolnym miejscu parkingowym. Dodatkowo VOZILLA ma 200 dedykowanych miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta – oznaczonych kopertą z zielonym trójkątem.

Nie trzeba się martwić ładowaniem auta – pełny serwis zapewniają pracownicy wypożyczalni. Auto na jednym ładowaniu w mieście może przejechać do 170 km.

CZYTAJ TAKŻE:

Kto w Polsce chce kupić samochód elektryczny?

Raport: „E-mobilność: wizje i scenariusze rozwoju”

W listopadzie ma ruszyć konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.