zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Platformy wiatrowe na Bałtyku. Niemcy zaczęli budowę ogromnej farmy

Strona główna > Archiwa wpisów > Platformy wiatrowe na Bałtyku. Niemcy zaczęli budowę ogromnej farmy

Data
Tagi

Na Bałtyku ruszyła budowa ogromnej farmy wiatrowej Arkona. Budowę swojej największej platformy w tym regionie rozpoczęli Niemcy – poinformował portal Gramwzielone.pl.

Farma wiatrowa zostanie ulokowana w odległości 35 km od wyspy Rugia. Jej moc sięgnie 385 MW, na co złoży się sześćdziesiąt turbin. Elektrownie wiatrowe rozpoczną produkcję w 2019 r., a generacja będzie odpowiadać zapotrzebowaniu około 400 tys. gospodarstw domowych – podaje portal.

Obecnie największą morską farmą wiatrową na Bałtyku jest uruchomiona w 2013 r. przez duński koncern farma wiatrowa Anhlot, której moc wynosi aż 400 MW. Ma produkować energię wystarczającą do pokrycia zapotrzebowania na prąd dla 400 tys. gospodarstw domowych, a także pokrywającą 4 proc. zapotrzebowania na energię Danii.

W tym roku Komisja Europejska dała zielone światło dla projektu farmy wiatrowej Kriegers Flak realizowanej przez Duńczyków. Morska farma o mocy 600 MW ma produkować energię w ilości odpowiadającej konsumpcji 23 proc. wszystkich gospodarstw domowych w Danii.

W trakcie budowy jest też inna ogromna farma wiatrowa w niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Farma wiatrowa Wikinger o mocy 350 MW ma być zlokalizowana około 35 kilometrów od niemieckiej wyspy Rugia – wylicza portal.

Na razie niestety nie zanosi się na rozpoczęcie budowy morskich elektrowni wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej: Morska energetyka wiatrowa. Kiedy więcej mocy z morza?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.