zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Pociągi zasilane energią wiatrową

Strona główna > Archiwa wpisów > Pociągi zasilane energią wiatrową

Data
Tagi

Pociągi Deutsche Bahn (DB) mają zużywać więcej energii odnawialnej

Deutsche Bahn (DB) – najpotężniejszy konsument energii odnawialnej w Niemczech, złożył zamówienie na energię odnawialną, która ma pochodzić z pierwszej elektrowni wiatrowej na morzu Nordsee Ost (NO) w kraju. DB planuje, aby do 2038 roku przejść na zasilanie tylko energią z OZE. Na dzisiaj DB może się pochwalić 57% zasilaniem pochodzącym z energii ekologicznej, część tych źródeł należy do Innogy.

Transport miejski i autobusy elektryczne. Korzyści dla miast i ludności

Turbiny istniejące w NO będą wytwarzać energię, która ma zasilać niemieckie koleje. Takie rozwiązanie ma trwać od 2024 roku, przez 5 lat. Przekazana moc będzie mieć równowartość czterech turbin co daje około 25 MW energii. Cała elektrownia jest w stanie wytworzyć 295 MW przy pomocy 48 turbin. Umowę zawarło Innogy właściciel NO i DB, które zakontraktowały pierwszą umowę PPA w Niemczech. By niemiecka kolej mogła funkcjonować, potrzebne jest aż 10 TWh rocznie. Tyle energii potrzeba do zasilania jednego miasta np. Hamburga. Deutsche Bahn zamierza zwiększyć procentowy udział odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych do zasilania pociągów, tak aby w 2050 roku państwowe koleje działały wyłącznie w oparciu o bezemisyjne źródła energii. Jak zauważa kierownictwo firmy – wykorzystanie bezemisyjnych źródeł może dać firmie przewagę konkurencyjną.

Elektromobilny przełom w światowym transporcie publicznym

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno