zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska będzie pod większą presją ws. polityki klimatycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska będzie pod większą presją ws. polityki klimatycznej

Pod koniec roku wejdzie w życie jeden unijnych priorytetów, czyli unia energetyczna, która wzmocni unijny nadzór nad krajowymi politykami energetycznymi, co pomoże w realizacji unijnych celów klimatycznych – uważa ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Aleksandra Gawlikowska-Fyk.

Jednocześnie ekspertka w rozmowie z PAP podkreśliła, że stanie się to kosztem swobody kształtowania swych polityk energetycznych przez państwa członkowskie.

Warto zaznaczyć, że  do 2030 r. Unia Europejska ma zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 40 proc. w porównaniu z 1990 r. Udział OZE w bilansie energetycznym ma w tym czasie wzrosnąć do 27 proc., a o 27 proc. ma z kolei zostać zredukowane zużycie energii. Takie decyzje podjęła Rada Europejska w 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Rozwój OZE. Bez miedzi ani rusz

Jak podaje PAP, Komisja Europejska  chce poznać długoterminowe plany państw członkowskich. Każde z nich do 1 stycznia 2020 r. ma przedstawić 30-letnią strategię niskoemisyjną. Plany te będą opiniowane przez instytucje unijne, a następnie sprawdzane (na podstawie przedstawianych co dwa lata raportów), czy są wdrażane.

ZOBACZ TAKŻE: Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno