zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska energetyka na drodze do energetyki niskoemisyjnej

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska energetyka na drodze do energetyki niskoemisyjnej

W dniach 8-9 kwietnia podczas konferencji pt. „Ogólnopolski Szczyt Energetyczny”, przygotowano specjalny panel pt „Polska energetyka na drodze do energetyki niskoemisyjnej”.

 

Podczas panelu, w którym udział wzięli m.in.: Tomasz Dąbrowski – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii, Adam Mikołajczyk – Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, poruszane były kwestie zapewnienia zrównoważonego rozwoju oraz przyszłości sektora wydobywczego i jego aliansu z energetyką konwencjonalną.
Prelegenci zwrócili także uwagę na elektromobilność, która staje się coraz ważniejszym elementem rozwoju rynku OZE, a także starano się nakreślić potencjał rynkowy energetyki wiatrowej, fotowoltaiki czy inicjatyw klastrowych oraz szans rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Przeczytaj także:

Elementem panelu było także przedstawienie założeń projektu Co2mmunity oraz wyniki prac, w oparciu o opracowanie: „Developing a Joint Perspective on Community Energy: Best Practices and Challenges in the Baltic Sea Region”. Główny przekaz skierowany był na niewielki udział energetyki spółdzielczej, w tym klastrów, w porównaniu do pozostałych krajów regionu Morza Bałtyckiego. Różnice kulturowe oraz przywiązanie do centralnego modelu energetyki powoduje, że liczba projektów spółdzielczych, gdzie osoby prywatne mają większość udziałów, jest bardzo niewielka. Obecnie rozwijana jest idea klastrów, którą można uznać za etap pośredni do energetyki obywatelskiej/spółdzielczej. Przedstawiono również główne bariery, zidentyfikowane podczas pierwszego spotkania RENCOP w Polsce.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.