zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska Grupa Górnicza uruchamia instalacje fotowoltaiczne na potrzeby własne

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska Grupa Górnicza uruchamia instalacje fotowoltaiczne na potrzeby własne

Data
Tagi

PGG rozstrzygnęła przetarg na montaż instalacji fotowoltaicznych dla Oddziału KWK Ruda, Ruch Halemba. Przedsięwzięcie będzie realizowane ze środków własnych spółki i obejmuje montaż ok. 500 kWp instalacji fotowoltaicznych na dachach obiektów należących do kopalni.

Wykonawca ma pięć miesięcy czasu na realizację zadania od czasu podpisania umowy. Spółka rozstrzygnęła także przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej związanej z zabudową 35 dachów istniejących budynków, a także montaż ponad 20 MWp instalacji fotowoltaicznej na hałdzie przy kopalni Sośnica (wzdłuż autostrady A4).

Polska energetyka potrzebuje innowacji

Wybór wykonawcy tego projektu przewidziany jest na wrzesień br. Jak wskazuje PGG, produkowana energia z instalacji fotowoltaicznych zostanie wykorzystana w całości na potrzeby własne spółki, co pozwoli na ograniczenie poboru energii z sieci, a w konsekwencji większą niezależność energetyczną. Jednocześnie PGG przystąpiła do opracowywania green booka – kompleksowego dokumentu, w którym znajdą się założenia oraz nowe kierunki rozwoju spółki związane m. in. z projektami fotowoltaiki, zgazowania węgla oraz rozwoju nowych usług w oparciu o infrastrukturę i potencjał górnictwa.

Energia słoneczna. Rozwój fotowoltaiki nie obejdzie się bez miedzi

Jak podkreślają władze spółki – ma ona w perspektywie dekady stać się silnym podmiotem operującym na rynku wydobywczym, energetyki odnawialnej, usług konstrukcyjnych oraz karbochemii.

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.