zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska musi przyspieszyć z realizacją swoich programów w zakresie elektromobilności

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska musi przyspieszyć z realizacją swoich programów w zakresie elektromobilności

Dostawy litu do ogniw bateryjnych już są zabezpieczane przez koncern Volkswagen, a marka Skoda uruchamia największy w swojej historii program produkcyjny. 

Prezes ElectroMobility Poland – Piotr Zaremba, ogłosił plan budowy fabryki polskiego samochodu elektrycznego. Cała inwestycja ma kosztować 2 mld zł a jej realizacja ma potrwać 2-3 lata. Rozważanych jest na chwilę obecną 17 lokalizacji. Zgodnie z planami spółki początkowo z taśm ma zjechać 100 tys. e-aut rocznie, a docelowa produkcja ma wynieść 200 tys. samochodów w kilku segmentach.

Jak wskazuje Gazeta Polska Codziennie -musimy rozwiązać kilka problemów, m.in.  kwestię dostawców podzespołów do produkcji aut elektrycznych, a także baterii, które są głównym elementem kosztowym samochodu elektrycznego. Zgodnie z informacją GPC koncern Volkswagen podpisał już ze stroną chińską 10-letnią umowę na dostawy litu przeznaczonego do ogniw bateryjnych.

Według prognoz popyt na lit do 2023 r. zwiększy się ponaddwukrotnie.

Przeczytaj także:

Elektromobilność. Rozwój aut elektrycznych znacząco zwiększy zapotrzebowanie na miedź

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.