zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polska polityka energetyczna do 2040 roku. Kiedy powstanie projekt?

Strona główna > Archiwa wpisów > Polska polityka energetyczna do 2040 roku. Kiedy powstanie projekt?

Data
Tagi

Ministerstwo Energii w perspektywie końca roku będzie kończyło projekt strategii polityki energetycznej do 2040 r. – powiedział w piątek Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Jak czytamy na portalu wnp.pl , jest to projekt dokumentu. – Ten dokument Ministerstwo Energii będzie kończyło pewnie w perspektywie końca roku – zapowiedział Piotr Naimski.

Minister podkreślił, że utrzymamy dominującą pozycję węgla w polskiej energetyce, jeżeli będziemy mieli także inne technologie, które są bezemisyjne.

W przygotowanej strategii dot. energii z których Polska będzie korzystać w latach 2040-2050: 50 proc. to węgiel, 20 proc. odnawialne źródła energii. i ok. 20 proc. energia atomowa.

Jak podkreślił minister, że ilość węgla wydobywanego w Polsce do tego czasu się nie zmniejszy – podaje portal. Z kolei jeśli chodzi o ewentualne powstanie energii atomowej wskazano rok 2030.

ZOBACZ TAKŻE: W Sejmie powstał zespół ds. morskiej energetyki wiatrowej

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.