zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Polski biznesmen inwestuje w OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Polski biznesmen inwestuje w OZE

Data
Tagi

Główny akcjonariusz Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Zygmunt Solorz-Żak postanowił wejść w odnawialne źródła energii, będące alternatywą dla węgla brunatnego. Decyzja została spowodowana niepewną sytuacją na rynku energetycznym, która w ostatnim czasie podlega olbrzymim zmianom i zawirowaniom.

ZE PAK będący krajowym producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego, podjął decyzję o rozszerzeniu swojej działalności. Spółka poszukuje nowych źródeł niskoemisyjnej energii i planuje budowę farm fotowoltaicznych i wiatrowych na swoich rekultywowanych terenach. Powstał też pomysł przystosowania części instalacji węglowej do spalania biomasy oraz budowy magazynu ciepła w Koninie. Działania te wywołane są przede wszystkim przez malejące zasoby węgla brunatnego w kopalniach PAK.

Na potrzeby OZE, pod uwagę brane jest również stworzenie centrum logistycznego wraz z budową dachowej instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, spółka zamierza zbudować fabrykę montażu paneli fotowoltaicznych oraz stworzyć infrastrukturę do wytwarzania, magazynowania i dystrybucji wodoru.

Polecamy: Rynek fotowoltaiki w Polsce 2018. Zobacz raport

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno