zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ponad 10 mld zł na sieci energetyczne. Zmiany w przetargach

Strona główna > Archiwa wpisów > Ponad 10 mld zł na sieci energetyczne. Zmiany w przetargach

Większa częstotliwość płatności, poprawa płynności wykonawców i  lepsza kontrola prawidłowego postępu prac, do umów zostaną wprowadzone płatności za dostawy materiałów. Wszystko po to, aby zmniejszyć zakres kredytowania inwestycji PSE przez firmy wykonawcze. Cena nadal będzie miała największą wagę, ale istotne będą również pozacenowe kryteria wyboru wykonawców w przetargach – mówi Włodzimierz Mucha, wiceprezes ds. rozwoju systemu i inwestycji Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) w wywiadzie dla portalu wnp.pl.

Plan inwestycyjnym PSE na lata 2018- 2027 założone wydatki to 12,8 mld zł. Z tego około 90 proc. jest przeznaczone na rozbudowę i modernizację sieci, a pozostałe 10 proc., w przeważającej części, na rozwój systemów IT. Szacujemy, że w latach 2020-2023 będą wynosiły średnio około 1,4 mld zł rocznie – czytamy w wywiadzie wnp.pl.

POLECAMY: Linie kablowe czy linie napowietrzne – czynniki wpływające na wybór rodzaju linii wysokiego napięcia

Jednym z najważniejszych powodów inwestycyjnych to stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną i konieczność zapewnienia pewności zasilania energii elektrycznej. Poza tym rozbudowa jest potrzebna ze względu na przyłączanie innych źródeł energii, w tym farm wiatrowych.

CZYTAJ:

Operatorzy wspólnie rozwijają sieć energetyczną za ponad 100 mln zł

Miedź wyznacza normę przewodności

Sieci i dystrybucja prądu. Jak zmniejszyć ryzyko przerw w dostawach?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.