zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ponad 55 mln zł dla 11 projektów z IUSER

Strona główna > Archiwa wpisów > Ponad 55 mln zł dla 11 projektów z IUSER

IUSER to program sektorowy zainicjowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji realizowany wspólnie z partnerami przez NCBR. W wyniku konkursu przeprowadzonego w ramach IUSER 55,1 mln trafi do 11 projektów z sektora ICT.

O dofinansowanie starało się 29 projektów badawczo-rozwojowych złożonych przez przedsiębiorstwa oraz konsorcja. Pośród wybranych 11 pomysłów znalazły się rozwiązania wspomagające zarządzanie efektywnością energetyczną i rozproszonymi źródłami OZE, oszczędzanie zużycia energii czy wykorzystywane w inspekcji linii energetycznych oraz ochronie infrastruktury przesyłowej.

Jak przyznał dyrektor NCBR, prof. Maciej Chorowski, wybrane projekty to nowatorskie przedsięwzięcia wspierające nowoczesną energetykę, czyli wydajniejsze rozwiązania, sprawniejsze zarządzanie oraz mniejsze straty. Przyznane dofinansowanie ma nie tylko doprowadzić do ich realizacji, ale również wspomóc pracę nad kolejnymi przedsięwzięciami.

Wspieranie tego typu przełomowych projektów, które otwierają nowe perspektywy dla całej branży, będzie procentować latami, a energetyka wykorzystująca nowe technologie to solidny fundament dla innowacyjnej gospodarki  – skomentował wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Głównym celem programu IUSER jest zwiększenie konkurencyjności międzynarodowej sektorów strategicznych dla polskiej gospodarki.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno