zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Powstanie sieć ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż europejskich autostrad

Strona główna > Archiwa wpisów > Powstanie sieć ładowania samochodów elektrycznych wzdłuż europejskich autostrad

Data
Tagi

Niemiecki koncern energetyczny E.ON oraz duńska firma Clever, specjalizująca się w rozwijaniu infrastruktury dla pojazdów z napędem elektrycznym, zamierzają uruchomić kilkaset ultraszybkich stacji ładowania przy najważniejszych europejskich szlakach komunikacyjnych.

Obie firmy podpisały właśnie porozumienie o strategicznej współpracy w tej sprawie. Na początek zmierzają ustalić kilkaset lokalizacji stacji ładowania w całej Europie. Mają być one rozmieszczone co 120-180 kilometrów.

Jak przewidują obaj partnerzy, między innymi ze względu na działania zmierzające do redukcji emisji CO2 w transporcie, liczba samochodów elektrycznych na europejskich drogach w najbliższych latach znacznie wzrośnie.

Obie firmy podkreślają, że zamierzają stworzyć spójną sieć superszybkich stacji ładowania, które będą zgodne z obecnymi i przyszłymi standardami pojazdów elektrycznych, również tych długodystansowych. Początkowo moc stacji ma być na poziomie 150 kW, ale z możliwością modułowej rozbudowy do 350 kW. Czas ładowani pojazdu o zasięgu ok. 400 km ma wynosić 20-30 minut.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno