zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Projekt morskiej elektrowni wiatrowej o mocy 640 MW

Strona główna > Archiwa wpisów > Projekt morskiej elektrowni wiatrowej o mocy 640 MW

Data
Tagi

Siemens Gamesa Renewable Energy otrzymał od spółki WPD Offshore zamówienie na projekt morskiej elektrowni wiatrowej Yunlin na Tajwanie, o mocy 640 MW.

Kontrakt obejmuje dostawę 80 morskich turbin wiatrowych oraz 15-letnią umowę o świadczenie usług serwisowych. Morska farma wiatrowa Yunlin zlokalizowana jest około sześciu kilometrów od brzegu w Cieśninie Tajwańskiej. Start budowy planowany jest na 2019 rok, a instalacja turbin na 2020 rok. Jak podkreślają przedstawiciele Siemens Gamesa – istnieje możliwość wprowadzenia turbiny SG 8.0-167 DD w regionie Azji, Australii i Oceanii.

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej

Turbina SG 8.0-167 DD ma moc znamionową 8 MW, wirnik o średnicy 167 metrów i wykorzystuje łopatę o długości 81,4 metrów. Siemens Gamesa podaje, że do 2020 roku ponad 1000 takich morskich turbin wiatrowych będzie działać na trzech różnych kontynentach.

Morski wiatr napędzi zieloną gospodarkę w Polsce – analiza Europejskiego Instytutu Miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno