zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Rusza kolejna wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Strona główna > Archiwa wpisów > Rusza kolejna wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Data
Tagi

W środę 21 lutego innogy Polska rusza z testem usługi car sharingu samochodów elektrycznych. Test ma potrwać do 31 marca i obejmie wszystkie warszawskie dzielnice.

W ramach fazy pilotażowej jeździć będzie osiem samochodów, pięć zostanie udostępnionych mieszkańcom stolicy, dwa są przeznaczone dla partnera biznesowego, a jednym będą jeździć pracownicy innogy. Warszawiacy będą mogli wypróbować dwa BMW i3, Renault Zoe, Nissana Leaf oraz Hyundaia IONIQ.

W 2009 roku postawiliśmy pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych. Pomimo niewielkiej liczby tego typu pojazdów w Polsce w ciągu kilku lat rozwinęliśmy naszą sieć stacji na terenie stolicy. Od 2015 roku obserwujemy skokowe wykorzystanie punktów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju – mówi Janusz Moroz, członek zarządu innogy Polska ds. handlu.

W 2017 roku ze stacji innogy w Warszawie pobrano ponad 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła pojazdom elektrycznym na przejechanie 200 000 km. Był to wzrost o 55 proc. w porównaniu z 2016 rokiem i więcej niż połowa całej energii pobranej ze stacji innogy od października 2012 roku do końca 2017 r.

Na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS powstała aplikacja innogy e-Car Sharing, dzięki której użytkownicy będą mogli znaleźć, zarezerwować i wynająć samochody. Do ładowania pojazdów zostanie wykorzystana już istniejąca sieć stacji innogy. W celu zwiększenia dostępności usługi codziennie rano samochody będą relokowane właśnie pod te stacje.

Koszt usługi, w zależności od modelu samochodu, waha się od 0,60 zł do 1 zł netto za minutę i 0,80 zł do 1 zł za kilometr. Dodatkową zachętą do testowania innogy e-Car Sharingu będzie możliwość każdorazowego obniżenia kosztu wynajmu o 50 proc., za wypełnienie ankiety po skorzystaniu z usługi.

W listopadzie ubiegłego roku wypożyczalnia samochodów elektrycznych wystartowała we Wrocławiu. W miejskiej wypożyczalnia Vozilla działającej w stolicy Dolnego Śląska ma docelowo będzie dostępnych ma być 190 samochodów Nissan Leaf. Samochody elektryczne od października ub. roku wypożycza także spółka 4Mobility w Warszawie.


Czytaj również:

ACEA: W 2017 r. w UE zarejestrowano prawie 217 tys. samochodów elektrycznych

W Europie powstanie sieć szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych

We Wrocławiu ruszy wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno