zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ruszył globalny akcelerator start-upów w branży energetycznej

Strona główna > Archiwa wpisów > Ruszył globalny akcelerator start-upów w branży energetycznej

Data
Tagi

Osiem globalnych przedsiębiorstw energetycznych i dwa akceleratory start-upowe uruchomiło program “Free Electrons”, czyli pierwszy globalny akcelerator start-upów w branży energetycznej.

W ramach przedsięwzięcia perspektywiczne start-upy zapraszane są do współpracy z czołowymi firmami energetycznymi na świecie.

Celem programu jest opracowanie innowacyjnych modeli biznesowych dla 73 milionów klientów firm partnerskich w ponad 40 krajach. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia w przyszłości energia elektryczna ma być czysta, inteligentna i dostępna dla wszystkich i żeby tak się stało niezbędna jest zmiana sposobu myślenia o energetyce i wypracowanie nowych rozwiązań. Dlatego program akceleracyjny ma łączyć specjalistyczną wiedzę dużych przedsiębiorstw energetycznych z nowymi technologiami i innowacyjnymi pomysłami opracowywanymi przez wyselekcjonowane start-upy.

– Projekt “Free Electrons” ma nam pomóc w wyszukiwaniu nowo powstałych firm, które mają potencjał, aby zrewolucjonizować rynek energii przyszłości – powiedział Peter Terium, prezes zarządu niemieckiego koncernu energetycznego innogy, który jest inicjatorem projektu.

“Free Electrons” ma łączyć najbardziej innowacyjne start-upy z dziedziny energetyki odnawialnej, efektywności energetycznej, elektromobilności i cyfryzacji z globalną siecią firm energetycznych i akceleratorów. W trakcie sześciomiesięcznego programu start-upy będą mogły wypróbowywać swoje produkty i usługi w warunkach rzeczywistych. Punktem kulminacyjnym inicjatywy będą trzy jednotygodniowe sesje realizowane w Dolinie Krzemowej, Lizbonie, Dublinie i Singapurze. W tym czasie zwycięskie start-upy będą miały możliwość współpracy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami energetycznymi, współorganizatorami programu: AusNet Services, Dubai Electricity and Water Authority (DEWA), ESB (Electricity Supply Board), EDP (Energias de Portugal), Origin Energy, Singapore Power (SP), Tokyo Electric Power Company (TEPCO) oraz innogy.

By w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał start-upów, program jest wspierany przez dwa start-upowe akceleratory: New Energy Nexus i Swissnex San Francisco.

Do uczestnictwa w programie mogą się zgłaszać start-upy z całego świata, które opracowały działający prototyp swojej innowacji. Wsparciem firm energetycznych zostanie objętych łącznie dwanaście start-upów, które wezmą udział w sześciomiesięcznym programie.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno