zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ruszył pełna parą największy w Polsce blok energetyczny

Data
Tagi

Po miesiącach testów nowy blok na węgiel kamienny w należącej do Enei Elektrowni Kozienice osiągnął moc 1000 MW.

Po kilku miesiącach przygotowań i z sukcesem przeprowadzonych testów 1075 MW blok B11 Enei Wytwarzanie rozpoczął oddawanie energii do krajowej sieci elektroenergetycznej – podał Polimex-Mostostal, który wraz z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe jest wykonawcą projektu.

Wcześniej blok pracował z różną mocą w celu przeprowadzenia zaplanowanych testów i prób po synchronizacyjnych poprzedzających uzyskanie mocy 1000 MW. Maksymalną moc udało się uzyskać 9 września o godzinie 17.30 – czytamy w komunikacie spółki.

To dla nas ogromna satysfakcja, że nasza Spółka ma swój udział w tak strategicznych projektach jak budowa największej i jednocześnie najsprawniejszej jednostki wytwórczej opalanej węglem kamiennym w historii krajowej energetyki – powiedział prezes Polimex-Mostostal – Antoni Józwowicz.

Blok 11 pracuje zgodnie z przyjętym planem produkcji. Kolejne etapy to prace regulacyjne i optymalizacyjne związane z jego pracą. Nowy blok na nadkrytycznych parametrach będzie osiągał o moc 1075 MW i sprawność 45,6 proc. Termin pełnego oddania bloku do eksploatacji mija 19 grudnia bieżącego roku.

Czytaj także: Potężny zastrzyk finansowy dla polskiej energetyki


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.