zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

RWE Stoen Operator wdroży w Warszawie magazyn energii dla prosumentów

Data
Tagi

RWE Stoen Operator zapowiedział pilotaż pierwszego układu magazynowania energii elektrycznej. W ramach pilotażu Operator opracuje i wdroży pierwszy w Warszawie magazyn energii w stacji SN/nN. Układ o pojemności ponad 30kWh zostanie zbudowany w oparciu o baterie litowo-jonowe.

– Realizacja projektu implementacji układu magazynowania w stacji SN/nN jest wynikiem dążenia RWE SO do poszukiwania nowych technologii, które pozwolą w bezpieczny i dynamiczny sposób odpowiadać na zmienne zapotrzebowanie nie tylko odbiorców energii elektrycznej, ale również prosumentów – mówi Robert Stelmaszczyk, prezes zarządu RWE Stoen Operator.

– Odbiorca zlokalizowany blisko prosumenckiego źródła energii oczekuje stabilnego napięcia, a prosument oczekuje pewności odbioru energii, a tę mogą zapewnić m.in. magazyny energii zlokalizowane w pobliżu prosumenckich instalacji wytwórczych – dodaje Robert Stelmaszczyk.

Projekt ma dać odpowiedź m.in. na pytania odnośnie możliwości poprawy pewności zasilania dla klientów, realizacji nowych usług systemowych i techniczno-ekonomicznych uwarunkowań implementacji takich instalacji na szeroką skalę. Pilotażowa instalacja ma zostać poddana szeregom testów, w tym próbie wydzielenia wyspy (odłączenie stacji SN/nN od sieci zasilającej SN i podtrzymaniu kluczowych Klientów zasilanych z tej stacji) oraz sprawdzeniu współpracy układu: magazyn – sieć elektroenergetyczna.

Opracowanie i budowa układu magazynu energii to koszt ponad 180 tys. zł Jest to kwota w całości pokrywana z środków własnych RWE SO w ramach realizacji działań badawczo-rozwojowych. Testowe uruchomienie instalacji planowane jest na koniec trzeciego kwartału 2016 roku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno