zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Rząd chce 300 tys. samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 roku

Strona główna > Archiwa wpisów > Rząd chce 300 tys. samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 roku

Jak wynika z raportu dotyczącego analizy stanu rozwoju elektromobilności w naszym kraju, który przedstawiono w czwartek w resorcie przedsiębiorczości i technologii, w Polsce w 2025 r. ma pojawić się 300 tys. samochodów elektrycznych.

W “Analizie stanu rozwoju oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce” przedstawiono, że rozwój elektromobilności w naszym kraju uzależniony jest od pokonania wielu barier, w szczególności niewystarczającej infrastruktury ładowania pojazdów.

U klientów niesmak wzbudza także duży koszt zakupu pojazdu elektrycznego w stosunku do spalinowego, nawet po uwzględnieniu proponowanych dopłat. Dodatkowo, obawy związane są z ewentualnymi kosztami i miejscem serwisowania pojazdów, a także przyszłymi kosztami wymiany baterii – w przypadku pojazdów osobowych koszty te stanowią obecnie ok. 35 proc. kosztów pojazdu.

Czytaj więcej: Miedź w procesie ładowania EV – wschodzący standardowy system ładowania bezprzewodowego 

W raporcie zostały przedstawione cztery scenariusze prognozowanej ilości pojazdów elektrycznych w Polsce w latach 2020-2050. Według najbardziej prawdopodobnego – w 2025 r. liczba samochodów elektrycznych osiągnie w Polsce 300 tys., a 5 lat później ma być dostępnych 420 tys. w punktów ładowania.

Raport został opracowany przez konsorcjum Atmoterm i Forum Elektromobilności na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wszelkie wnioski i rekomendacje dotyczą głównych obszarów, t.j.: potencjału innowacyjnego i produkcyjnego, możliwej dynamiki elektryfikacji sektora transportu, możliwości opracowania krajowej technologii recyklingu baterii wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych, potencjału jednostek samorządu terytorialnego w zakresie rozwoju elektromobilności.

Polecamy: Miedź napędza transformację energetyczną w transporcie

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.